Wakacje, wakacjami, ale warto powoli myśleć o nadchodzących zawodach… Odmrażamy akademicki sport osób z niepełnosprawnościami! Na wrzesień zaplanowane są dwie imprezy, które zadebiutują w programie cyklu Integracyjnych Mistrzostw Polski AZS.

Dyscyplinami, w których rywalizacja odbędzie się po raz pierwszy w pięcioletniej historii IMP AZS są strzelectwo sportowe i żeglarstwo. Zawody strzeleckie zostaną rozegrane w dniach 4-6 września w Zielonej Górze, zaś regaty żeglarskie – w dniach 11-13 września w ośrodku COSA AZS Wilkasy. Do udziału w zawodach serdecznie zapraszamy studentów, doktorantów i pracowników z niepełnosprawnościami ze wszystkich krajowych uczelni.

Jedną z idei IMP AZS jest upowszechnianie kultury fizycznej oraz promocja sportu w środowisku osób z niepełnosprawnością. Cele te można realizować między innymi poprzez wprowadzanie rywalizacji w nowych dyscyplinach. Studenci nie powinni się obawiać nowości – każde zawody poprzedzone są odpowiednim przeszkoleniem w danej dyscyplinie.

Dla organizatorów i ambasadorów IMP AZS najważniejsza jest atmosfera i zabawa podczas zawodów sportowych. Dążą oni do tego, by stać się dla innych inspiracją i motywacją do wspólnego realizowania sportowych pasji.

Wszystkie zawody w ramach IMP AZS będą odbywać się zgodnie z aktualnymi przepisami epidemiologicznymi. Szczegóły dotyczące wydarzeń akademickiego sportu osób z niepełnosprawnościami wraz z formularzami zgłoszeniowymi dostępne są tutaj

Głównym sponsorem projektu Integracyjnych Mistrzostw Polski AZS jest LOTOS. Projekt realizowany jest przy wsparciu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tekst: Dominika Hoft

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *